Elon Musk vs. Twitter

Elon Musk, nový majiteľ Twitteru, v posledných týždňoch zverejňuje informácie známe ako „súbory Twitteru“. Tieto „spisy“ obsahujú záznamy internej korešpondencie medzi bývalými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti, ktorých Musk po prevzatí spoločnosti okamžite prepustil. Z týchto účtov vyplýva, že konzervatívni novinári a politici vrátane vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa boli zaradení na čiernu listinu, ich tweety, ktoré nezodpovedali politickým požiadavkám spoločnosti, boli blokované a správy, ktoré nepropagovali liberálne názory, ako napríklad dnes už overená správa o notebooku Huntera Bidena.

Nepochybujem o tom, že Musk vedel, čo kupuje. Som si istý, že nielen on, ale aj mnoho ďalších ľudí zisťovalo, čo sa v spoločnosti deje. To tiež vysvetľuje, prečo prvou vecou, ktorú urobil, keď prevzal spoločnosť, bolo prepustenie najvyššieho vedenia spoločnosti.

Nemyslím si, že Musk chcel očistiť svet od zla alebo zlých ľudí. Ak by to urobil, už by bol „očistený“ od zlých ľudí. Napriek tomu veľmi podporujem Muskovo odhaľovanie faktov a skutočnosť, že sa mu to podarilo a prežil, musí znamenať, že má buď šťastie, alebo je v hre niečo, čoho si nie som vedomý.

Twitter je však len jedna platforma. Rovnaká situácia je nepochybne aj na Facebooku a iných platformách, ktoré združujú miliardy ľudí, ktorých možno kontrolovať.

Hlavným zmyslom celej hry je moc a kontrola. Preto bývalí manažéri Twitteru urobili to, čo urobili, a preto všetky veľké technologické, mediálne a internetové spoločnosti manipulujú s údajmi. Aj preto sa do týchto machinácií zapojila FBI, ako ukazujú súbory na Twitteri.

Som za odhalenie pravdy

Pointa je v tom, že kto ovláda médiá, ovláda to, čo ľudia vedia, a kto ovláda to, čo ľudia vedia, ovláda to, čo si myslia. Keď máte pod kontrolou to, čo si ľudia myslia, neexistuje žiadne obmedzenie toho, čo s nimi môžete robiť. To je konečný cieľ veľkých technologických spoločností: moc a kontrola pre moc a kontrolu.

Neviem, či Elon Musk túži po moci a kontrole alebo po niečom inom. Už mnoho rokov je priekopníkom v oblasti špičkových technológií, založil spoločnosti Tesla a SpaceX, ale Twitter je pre neho novinkou. Kam ho to zavedie, si môžeme len domýšľať. Môže sa zapojiť do spolupráce s rôznymi spoločnosťami a ľuďmi. V každom prípade som vždy za transparentnosť a odhaľovanie problémov, pretože len tak sa dajú identifikovať problémy a zlo a následne ich napraviť. Preto nech je Muskova motivácia akákoľvek, pokiaľ odhaľuje pravdu, som za ňu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *