Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme?

Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci ostatní, budeme sa cítiť dobre. A tak si vyberáme z ponuky švédskeho stola materiálnych pôžitkov: jedla, sexu, rodiny, peňazí, cti, moci a znalostí. Usilujeme sa o ne v nádeji, že unikneme prázdnote.

Vymýšľame si aktivity a zamestnávame sa tak, aby sa základná otázka o našej existencii: „Aký je zmysel života?“ neobjavila v trhlinách našich egocentrických sŕdc. Skôr alebo neskôr sa však táto otázka o zmysle našej existencie, ktorá je ukrytá hlboko v našich srdciach, prebudí, aby ukončila náš krysí závod.

Krysie preteky sú len rozptyľujúce kratochvíle odvádzajúce pozornosť od toho najdôležitejšieho.

Prebudenie bodu v srdci

Máme snahu sa nejako rozptýliť – odviesť pozornosť od toho najdôležitejšieho a na tom sme vlastne postavili celý svoj život. To je to, čo pochopíme.
Kým zatvárame oči, aby sme nevideli to najdôležitejšie, môžeme bežať s davom. Nakoniec sa však dostaví vyčerpanie. V snahe držať krok so stále sa zrýchľujúcim tempom materialistického bežiaceho pásu začneme pociťovať nezmyselnosť, prázdnotu a nespokojnosť.

Vitajte v novej túžbe, ktorá sa vyvíja v ľudstve: túžba po skutočnom zmysle a účele života.

Nastal čas, aby sme sa prebudili zo snovej reality, kde presadzujeme vlastné záujmy a prospech za každú cenu. Už sme sa naučili uspieť a nájsť si svoje miesto v našom materialistickom svete. Teraz sa musíme zaoberať touto novou, vyššou túžbou, ktorá v nás klíči: čo presne to je, prečo sa dnes objavuje, odkiaľ pochádza a hlavne ako ju môžeme viesť k jej naplneniu. V múdrosti kabaly sa táto najvyššia túžba po objavení zmyslu života nazýva „Prebudenie bodu v srdci“.

Múdrosť kabaly je veda, ktorá opisuje fungovanie vyšších prírodných zákonov a ich pôsobenie na človeka. Pokiaľ sa človek pýta po zmysle života, potom vďaka štúdiu získa nielen odpovede, ale aj pochopí ako a kam správne smerovať svoj život, aby bol zmysluplný a šťastný.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *