Pomôže nám umelá inteligencia nájsť zmysel života?

Neustály rozvoj umelej inteligencie bude mať za následok nárast počtu ľudí bez práce.A to je naozaj veľký problém, čoraz viac bude zrejmé, že bez práce nebudeme schopní existovať, nebudeme vedieť, čo so sebou. Ľudia sa zbláznia, ak sa nebudú vedieť niečím zamestnať.

Čiastočným riešením tak môže byť vytváranie fiktívnych pracovných miest. Máme veľkú planétu, o ktorú sa môžeme starať ako o veľkú záhradu a kultivovať ju tak, aby bola nádherným a láskavým miestom na život.

Ďalšou mimoriadne dôležitou oblasťou, na ktorú musíme zamerať svoju pozornosť, je vzdelávanie.

Vzhľadom na rastúcu nezamestnanosť musíme klásť väčší dôraz na rozvoj vzdelávania o svete, v ktorom žijeme, aby sme vedeli, prečo žijeme – aký je zmysel života. V súčasnosti si otázku o zmysle nášho života nekladieme a nehľadáme na ňu odpoveď.

Prečo vôbec žijeme?

Narodili sme sa, aby sme sa povzniesli nad svoju egoistickú povahu, ktorá nás stavia proti sebe v neustálej rivalite a konkurencii. Keď sa nad ňu povznesieme a vytvoríme nové spojenia vzájomnej lásky a starostlivosti, pochopíme, kto skutočne sme, čo je život, čo je jeho hlavným cieľom a aký má zmysel. Potom objavíme aj to, ako žiť skutočne šťastne a v mieri. Dúfam, že umelá inteligencia nám pomôže nájsť zmysel života.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *