Od čoho závisí budúcnosť ľudstva?

Budúcnosť ľudstva závisí od pochopenia toho, čo je človek. Musíme vedieť, v akom štádiu vývoja sa nachádzame, kam smerujeme a ako sa môžeme zosúladiť s prírodnými zákonmi, ktoré riadia náš vývoj. Keď to urobíme, zistíme, že žijeme v krásnom svete plnom harmónie a mieru.

Do 21. storočia náš vývoj ovládali čoraz väčšie egoistické sily. Dnes ľudské ego dosiahlo svoj vrchol, a tak v tejto ďalšej etape vývoja dostávame možnosť slobodnej voľby.

V čom spočíva naša slobodná voľba? V našej schopnosti povzniesť sa nad našu egoistickú prirodzenosť.

Vystúpiť z nášho egoizmu je náš jediný čin slobodného konania, pretože všetky ostatné činy pochádzajú z našich egoistických motívov a prebiehajú podľa nevedomého programu, ktorý nás neustále ženie k egocentrickému sebauspokojovaniu. Ak sa teda dokážeme povzniesť nad svoje vlastné záujmy tým, že budeme myslieť a konať v prospech druhých, vykonáme činnosť, ktorá presahuje egoistickú obmedzenosť a celú našu egoistickú povahu. V tomto slobodnom konaní si nepredstavujeme žiadne potešenie v egocentrickom smere pre seba a namiesto toho si želáme presmerovať všetko dobro na druhých.

Zákony prírody – zákony lásky

Zákony prírody budú stále fungovať bez ohľadu na to, či uplatníme svoju slobodnú voľbu alebo nie. Ale bez našej priamej účasti na tomto procese bude ľudský život čoraz bolestnejší. Sebecké túžby sa nikdy nemôžu naplniť, pretože sú nenásytné. Čím viac sa ich snažíme uspokojiť, tým viac sa zamotávame do rastúcej siete problémov.

Naša schopnosť slobodnej voľby je to, čo nás odlišuje od zvierat a iných úrovní prírody. Práve z tohto dôvodu kabalisti hovoria, že celá realita bola stvorená len pre človeka. My sme jediné inteligentné stvorenia prírody, ktoré dostali dar povzniesť sa nad svoje vrodené egoistické základy a byť vedome v súlade so zákonmi prírody – zákonmi lásky, harmónie a spojenia.

Čaká nás obrovská transformácia a zároveň ešte úžasnejší cieľ. Naša súčasná situácia si od nás vyžaduje, aby sme hľadali odpovede na nové a ťažšie výzvy, ktorým budeme čeliť na ceste do budúcnosti. Naozaj sa nachádzame v dobrých časoch a čo príde, vítam bez obáv a s veľkou nádejou.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *